Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluBilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı

Genel Bilgiler

meslek3

      Bilgisayar Programcılığı Programı, ülkemizin yazılım, donanım ve ağ topolojileri alanında kamu ve özel kuruluşların ihtiyaç duyduğu   ara eleman ihtiyacının karşılanabilmesi amacıyla 1988 yılında üniveritemiz bünyesinde öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Yükseköğretim  Kurulu'nun 23 Ocak 1991 tarihli kararı ile Marmara Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde kuruln  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na  bağlanmış olup,öğretim süresi 2 yıldır ve “ Bilgisayar Programcılığı Teknikeri” ünvanıyla mezun vermektedir.

 Geniş iş olanağı olan bu programda öğrenciler; en güncel teknolojileri kullanarak bilgisayar yazılım problemlerini tanımlama ve çözme  yeteneklerini edinirler. Bu amaçla çağdaş araç ve teknikleri kullanabilme becerilerine sahip olurlar. Ayrıca öğrenciler mesleki ve etik  ilkelere uyan, sorumluluk anlayışına sahip ve takım çalışması ruhuna sahip bireyler olarak yetiştirilir.

 Bilgisayar Programcılığı Programı birinci ve ikinci öğretim kontenjanları 45’er kişidir. 2012-2013 öğretim yılından itibaren Bilgisayar  Programcılığı Uzaktan Eğitim Programı 100 kişilik kontenjan ile öğretime başlamıştır. YÖK'nun 30.03.2017 tarihli genel kurul toplantısında alınan karar ile 2017-2018 öğretim yılı itibariyle,  Bilgisayar Programcılığı Uzaktan Öğretim Programına kayıt olan öğrencilerin diplomalarında "uzaktan öğretim programı" ifadesi yer alacaktır.

Bu sayfa Bilgisayar Programcılığı tarafından en son 30.10.2017 01:51:47 tarihinde güncellenmiştir.