Teknik Bilimler Meslek YüksekokuluBilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı

Sektörel Çalışma Alanları

Bilgisayar Programcılığı Programının amacı, iş hayatının, toplumsal yaşamın ve sanayinin bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Bu amaca yönelik olarak bilgi ile donanmış, analitik düşünce yeteneği gelişmiş, çözüm odaklı yaklaşımı benimsemiş olan Teknik Bilimler MYO. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Programcılığı Programı mezunlarının çalıştıkları yerlerin çoğunluğunu özel sektör ve kamu şirketlerinin bilgi işlem merkezleri oluşturmaktadır.

Yazılım uygulaması geliştiren şirketler, web tasarımı ve servis sağlayıcı şirketleri, bankalar, sigorta şirketleri, hastanelerin ve büyük marketlerin yazılım, donanım, sistem ve uygulama geliştirme departmanları, istihdam alanları arasında öne çıkmaktadır. Yazılım şirketleri haricinde, bilgisayar teknik destek şirketleri, ağ ve sistem destek hizmetleri veren şirketler öğrencilerimiz için önemli iş alanlarıdır.

Ayrıca öğrenciler öğrencilik hayatları devamınca özellikle web uygulamaları, sistem ve donanım destek gibi işlerde bazen kendi şirketlerini kurarak, bazen ise kısmi zamanlı olarak çalışmaktadırlar.

Bu sayfa Bilgisayar Programcılığı tarafından en son 09.12.2015 20:58:24 tarihinde güncellenmiştir.